صفحه اصلی کارنامه نخستین همایش معرفی دُرج عضویت در باشگاه تماس با ما
طبقه بندی
لینک های مفید
اخبار
 
با صدای سیامک صفری «تنهایی پرهیاهو» کتاب صوتی می‌شود
(خبر)
۱۳۹۲/۰۴/۲۵,۱۰:۳۸     (نسخه قابل چاپ)
رمان مطرح «تنهایی پر هیاهو» با صدای سیامک صفری به صورت گویا منتشر می‌شود.

سیامک صفری - بازیگر تئاتر - به خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: قرار است به زودی کار گویاسازی کتاب «تنهایی پرهیاهو» نوشته‌ی بهومیل هرابال ترجمه‌ی پرویز دوایی را آغاز کنم. این گویاسازی قرار است در استودیو صبا ضبط و از سوی نشر کتاب روشن منتشر شود.

به گزارش ایسنا، «تنهایی پرهیاهو» عنوان کتابی از بهومیل هرابال - نویسنده‌ی اهل چک - است. او این کتاب را در فاصله سال‌های 1974 تا 1976 نوشت و از آن‌جا که در کشورش ممنوع‌القلم بود، اثر در سال ۱۹۷۶ به صورت مخفیانه منتشر شد. اولین انتشار اثر در کشور چک به سال ۱۹۸۹ برمی‌گردد. داستان، برخلاف بیش‌تر آثار هرابال، در دوره‌ی سلطه‌ی نظام کمونیستی رخ می‌دهد.

کتاب روایت تک‌گویی درون‌گرایانه‌ی یک کارگر پرس به نام آقای هانتاست. او در زیرزمینی مرطوب که انبار کاغذ باطله است، روزگار می‌گذراند و کتاب‌هایی را که از سوی اداره‌ی سانسور به آن‌جا می‌آورند، خمیر می‌کند. آقای هانتا با خواندن این کتاب‌ها دنیا را به گونه‌ای دیگر می‌بیند. «تنهایی پرهیاهو» داستانی روانکاوانه _ فلسفی است، که از شخصیت هانتا و افکارش سخن می‌گوید. اما در این بین گاهی به موارد سیاسی _ اجتماعی نیز اشاره می‌کند.

ترجمه‌ پرویز دوایی از این کتاب در سال 1383 منتشر شد که بارها هم تجدید چاپ شده است. حالا سیامک صفری که یک بازیگر تئاتر است، قصد دارد آن را با صدای خود به صورت کتاب گویا منتشر کند.

بُهومیل هرابال متولد ۲۸ مارس ۱۹۱۴ در برنو و درگذشته ۳ فوریه ۱۹۹۷ در پراگ است. او از داستان‌نویسان نویسندگان برجسته جمهوری چک است. که میلان کوندرا - رمان‌نویس سرشناس - او را بهترین نویسنده‌ی معاصر چک می‌خواند. کلاس رقص اکابر، قطارهای تحت نظر ، آگهی واگذاری خانه‌ای که دیگر در آن نمی‌خواهم زندگی کنم، اخبار قتل‌ها و افسانه‌ها، تکلیف خانگی، جوانه، کوتاه کردن مو، شهرکی که در آن زمان از حرکت ایستاد، جشن گل‌های برفی، زندگی بدون اسموکینگ، عروسی در خانه، گره دستمال، توفان ماه نوامبر، مرگ آقای بالتیسبرگر، قضایا و گفت‌وگوها، اندوه زیبا، زمین‌های خالی و قصه شبانه برای کاسیوس از معروف‌ترین نوشته‌های این نویسنده‌اند.

منبع خبر : ایسنا  


ارسال نظر

نام :    
پست الکترونیکی :   
متن نظر :  

 

اسپانسرها