صفحه اصلی کارنامه نخستین همایش معرفی دُرج عضویت در باشگاه تماس با ما
طبقه بندی
لینک های مفید
اخبار
 
شعرهای تازه‌ی شهاب مقربین در راه‌اند
(خبر)
۱۳۹۲/۰۴/۲۶,۱۰:۲۰     (نسخه قابل چاپ)
شهاب مقربین از در انتظار مجوز نشر بودن یک مجموعه‌ی شعر و آماده‌ی انتشار بودن مجموعه‌ی دیگرش خبر داد.

این شاعر با اشاره به در دست انتشار بودن مجموعه‌ی شعر جدید خود به خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: این مجموعه‌ی شعر که «کسی به در کوبید» نام دارد، مجموعه‌ی شعر هفتم من است که شامل بیش از 80 شعر کوتاه و شعر نسبتا بلند است.

او در ادامه عنوان کرد: مضمون شعرهای این مجموعه در ادامه‌ی مجموعه‌ی پیشین من «سوت زدن در تاریکی» است که در فاصله‌ی سال‌های 87 تا 91 سروده شده است. شعرهای سال‎های 87 و 88 کم‌تر در این مجموعه آمده است، چون شعرهای این سال‌ها بیش‌تر در مجموعه‌ی «سوت‌ زدن در تاریکی» آمده است و شعرهایی را که به فضای این مجموعه نمی‌خورد، در مجموعه‌ی اخیر آورده‌ام.

مقربین همچنین گفت: این کتاب اکنون از سوی انتشارات مروارید برای دریافت مجوز نشر ارائه شده است.

این شاعر در ادامه بیان کرد: شعرهای دیگری دارم که آن‌ها هم در همین تاریخ‌ها سروده شده‌اند، اما فضای متفاوتی دارند. آن‌ها را هم در مجموعه دیگری گردآوری کرده‌ام که هنوز عنوانش مشخص نیست و برای چاپش اقدام نکرده‌ام. منتظرم اول این مجموعه‌ی زیر چاپ، منتشر شود و بعد مجموعه‌ی بعدی را منتشر کنم.

شهاب مقربین فعالیت شعری خود را از دهه‌ی 50 آغاز کرده و مجموعه‌ی شعر او با عنوان «کنار جاده‌ی بنفش، کودکی‌ام را دیدم» جایزه‌ی شعر کارنامه را از آن خود کرده است.

منبع خبر : ایسنا  


ارسال نظر

نام :    
پست الکترونیکی :   
متن نظر :  

 

اسپانسرها